poniedziałek, 8 grudnia 2014

Winter Time

Wielkimi krokami zbliża się zima, a co za tym idzie zimne wieczory i przygnębiająca atmosfera. Ale czy musi tak być? Oczywiście, że nie. Jest kilka plusów i przyjemności, które na pewno pomogą w przetrwaniu tego okresu w roku. 
Pierwszym są oczywiście święta. 
Bo kto z nas nie lubi świąt? Te wszystkie ozdoby, spotkania z rodziną i bliskimi, prezenty pod choinką i mnóstwo kolorowych lampek. To coś co zawsze poprawia mi humor.
Druga w kolejności jest gorąca herbata lub kakao. 
Wieczorne siedzenie pod ciepłym kocykiem z kubkiem ciepłej herbaty lub kakao? Któż z nas tego nie lubi. Wiecie, że kakao jest uznawane za używkę, która uspokaja i obniża poziom stresu ? To bardzo ciekawe i tłumaczy, dlaczego tak często po nie sięgamy.

Świeczki.

W czasie śnieżnej zimy nie może nam zabraknąć tego wynalazku. Czas, który spędzamy w domu jest o wiele dłuższy niż podczas pozostałych pór roku, więc trzeba urozmaicić tą czynność. Zapach i przyjemne światło na pewno nam pomogą.Lampki.
Nie wiem jak w waszych pokojach, ale w moim są lampki. Lubię je włączyć wieczorem i przy nich przeglądać internet. Ta przyciemniona atmosfera jest o wiele bardziej przyjazna, niż jasne żarówkowe światło.

Pomadki.
Zima to też okres, w którym nasze usta są narażone na wysychanie i pękanie. W tym czasie powinniśmy o nie o wiele bardziej zadbać.

Relaks. 
To także doskonały czas na spa, masaże i domowe zabiegi. Mamy więcej czasu, więc, czemu nie wykorzystać go dla samej siebie ?

Śnieg. 
Gdy tylko pierwsze płatki śniegu spadną na ziemię od razu robi się przyjemniej. Planujemy wtedy wyjścia na sanki, czy też kulig. Oby w tym roku się także pojawił :*


Ciepłe skarpetki i kapcie.
Kto z nas nie jest zwolennikiem grubych skarpet i ciepłych kapci? Każdemu się chyba przyda chociaż jedna para na zimę. Puchowe kapcie na stopach i zima staje się piękniejsza.
Film. 
Ten czas jest także zarezerwowany na obejrzenie wielu filmów. Dlaczego? Bo mamy więcej czasu, a z powodu zimna na zewnątrz nie opuszczamy naszych ciepłych i przytulnych mieszkań.
Zachęcam was do obejrzenia filmu ,,If I Stay".
Książki.
Zostawiłam je na konie, bo wydaje mi się, że najlepsze trzeba przetrzymać. Książki to bilet do innego świata. Lepszego. Dlatego zima to czas, w którym większość z nas sięga po swoją ulubioną lekturę.
DO ZOBACZENIA :*

2 komentarze :

  1. Chyba dzięki tobie zaczęłam lubić zimę ;)!

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka