piątek, 5 grudnia 2014

Przyjaciel zostanie na zawsze

Każdy z nas ma osobę, której ufa może powiedzieć jej wszystko i nie widzi świata bez niej. Ale czy ta osoba jest naszym przyjacielem?


Definicja przyjaźni.
Przyjaciel to ktoś, z kimś chcesz być bardziej, niż wkurzają cię jego wady, dziwactwa, poglądy.To ktoś, za kimś nie musisz się czujnie oglądać gdy staje za twoimi plecami- dosłownie i w przenośni. Możesz liczyć na jego pomoc i wsparcie.Z przyjacielem lubi się rozmawiać, milczeć, przebywać, robić coś razem.Najważniejsze - przyjaciele się akceptują. Nawet jak jeden osobiście nie lubi, nie rozumie, albo nie zgadza się na to, co jest ważne dla drugiego, wspiera go w tym.


W dzisiejszych czasach słyszymy bardzo dużo o fałszywych przyjaciołach. Tak na prawdę te osoby nigdy nie były naszymi przyjaciółmi. Bo przyjaciel jest z tobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, razem przeżywacie smutek i radość.  To osoba, która zna twój każdy sekret. Jesteście jak dwie krople wody. Takie same a jednak inne. Jesteście jak Słońce i Księżyc.  Po prostu się dopełniacie. I nie ma mowy o tym, by twe sekrety ujrzały światło dzienne, albo byś sama przeżywała wewnętrzną rozterkę. Zawsze jesteście razem.
,, Boże chroń mnie od fałszywych przyjaciół, bo z wrogami sobie poradzę"              

              
Coraz częściej spotykamy osoby, które mają internetowych przyjaciół. Według mnie jest to bardzo fajne, jeżeli jeszcze nie znalazłaś realnego  prawdziwego przyjaciela. Wirtualny przyjaciel nie wie dokładnie kim jesteś, bo nigdy cię nie widział.  Możesz mu powiedzieć o wszystkim i nie musisz się bać, że ktoś z twoich znajomych się o tyn dowie. Jest to doskonały sposób na wygadanie się komuś.

,, W przyjaźni nie chodzi o to by być nierozłącznym, ale o to by rozłąka nic nie zmieniła"

Jaka jest różnica pomiędzy prawdziwym przyjacielem a znajomym?
*Gdy się przewrócisz znajomy zapyta się czy nic ci nie jest, a przyjaciel zacznie się śmiać.
*Jeśli przezwiesz drugą osobę, a ona się obrazi oznacza to, że to znajomy, bo przyjaciel się uśmiechnie i opowie ci jeszcze większą obelgą.

Dlaczego to jest fajne?
Bo możesz czuć się swobodnie. Nie musisz ograniczać się w słowach. Możesz mówić co chcesz i kiedy chcesz. Rozmawiacie o wszystkim . Jesteście jedną duszą w dwóch ciałach. 
Jest to niesamowite!

Wielu ludzi przez całe życie nie spotkało prawdziwego przyjaciela. Ale to jeszcze nie koniec! Nie poddawajcie się. Czasem przyjaciel jest przy tobie, a ty go nie widzisz. 
Cieszy się z tobą z małych rzeczy i zawsze cię wysłucha. Po 24 godzinach spędzonych z tobą dalej jest mu mało.

DO ZOBACZENIA :*

5 komentarzy :

 1. Ja mam przyjaciółkę od ponad 11 lat i jest dokładnie tak jak opisujesz. To co, że od 5 lat nie jesteśmy w jednej klasie, to co, że od półtora roku mieszkamy w innych miejscowościach. Każde nasze spotkanie jest niezwykłe, niezapomnianie. Mamy wiele podobieństw, ale i wiele różnic. Ona jest humanistką, ja typowo umysłem ścisłym. Jestem spokojna, ona żywiołowa. Dopełniamy się, rozumiemy bez słów. Jedno spojrzenie i wiemy co druga ma na myśli. Przyjaźń jest niesamowita. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. To niesamowite uczucie miEC przyjaciółkę !

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham moja przyjaciółkę i wiem że będzie ze mną zawsze , a to chyba najważniejsze !
  Świetny post , naprawdę ^^

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka