sobota, 3 stycznia 2015

False friends

Przez całe życie się uczymy. Jedne lekcje są łatwe, a nad innymi musimy trochę posiedzieć. Dzięki tym naukom doświadczamy wielu sytuacji, które zostawiają w naszej psychice ślad.

Kim powinien być dla nas przyjaciel? 

Powinien być osobą godną zaufania, której możemy powiedzieć każdy nasz sekret. Będzie ona z nami na dobre i za złe. Nie pozwoli byśmy sami borykali się z problemami ,które teraz są w naszej głowie i wychodzą ujrzeć światło dzienne .

Więc dlaczego na świecie są takie osoby jak fałszywi przyjaciele?

Po dłuższym zastanowieniu można stwierdzić,  że nie ma kogoś takiego. Osoby, które uważaliśmy za naszych przyjaciół, nigdy nimi nie były. Nie można ich nazwać tym mianem ,bo po prostu na nie nie zasługują.  Byli tylko kolejnymi ludźmi, którym zaufaliśmy,a oni to wykorzystali, raniąc nasze uczucia. Przyszli i odeszli jak bardzo dużo osób napotkanych na naszej drodze.Ufamy tej osobie, spędzamy z nią swój czas. A po tym wszystkim ona odwraca się od nas jakbyśmy nic dla niej nie znaczyło. To okropne uczucie ,bo nie spodziewało się tego, bo byliśmy zaangażowani w stosunki z daną osobą.

Po raz kolejny w życiu przekonałam się czym jest fałszywa przyjaźń i uświadomiłam sobie, że za bardzo angażuję się we wszystko. Nie tylko w kwestii stosunków międzyludzkich, ale także różnych zadań, prac, organizacji.Najgorsze jest to, że nawet już nie powiesz głupiego "cześć". Świadomość, że widzicie się na ulicy, w szkole czy nawet w sklepie. I gdyby było wszystko jak dawniej, pewnie "rzucilibyście" się na siebie i szczęście by od was promieniowało. A tak czujecie tylko smutek i zadręczacie wyrzutami sumienia. 
Cały czas zastanawiacie się, czy to nie jest wasza wina. Czy to przeze mnie nasza relacja się rozpadła. Bo wiesz, że wróg próbuje cię zranić. A po przyjacielu nigdy byś się tego nie spodziewała. Bo to on jest osobą, w której zawsze miałaś oparcie i ufałaś jej bezgranicznie. 


Ale mimo tego, że masz świadomość całej sytuacji i bólu, który dana osoba ci sprawiła dalej za nią tęsknisz. 


Każdego dnia przypominasz sobie sytuacje, które miały miejsce wokół ciebie. Te, z których się śmiałeś, a także te sprawiające ci ból. Ale to nie ważne. 
Odczuwasz pustkę w sercu. Czujesz dziurę, która zabiera ci chęci do życia i wysysa całą radość, która powinieneś odczuwać każdego dnia. 


Jesteśmy ludźmi, popełniamy błędy, ufamy niewłaściwym osobom. Ale taka jest nasza natura. Nie możemy jej zmienić. Możemy tylko nauczyć się jak naprawiać szkody. 

DO ZOBACZENIA :*

6 komentarzy :

 1. Ja niestety doskonale wiem, co to znaczy fałszywy przyjaciel. Zwaliłam 12 lat "przyjaźni" :))))))))
  Mimo wszystko, świetnie napisane.

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety pewnie większość z nas doświadczyła takich sytuacji gdzie "przyjaciel" potrafił wbić nóż w plecy ;|

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba trafiłam na post, który idealnie określił moje położenie w obecnej sytuacji z moją przyjaciółką? Teraz już -znajomą? Nie wiem sama... Najgorsze jest to, że mimo iż chcemy pozbyć się myśli o tej osobie, zacząć na nowo wszystko i zapomnieć lata przyjaźni, wspaniałych chwil to tak się nie da. Chyba pora zacząć ufać tylko sobie, bo sama już nie wiem często na kogo można liczyć w tym pogmatwanym świecie, bo ciągle się na kimś zawodzę.

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam ten sam problem . Ale w ostatnim czasie stwierdziłam że gdy będę sama będzie jeszcze gorzej, no nie będę miała nawet się komu wygadać.
   Teraz odbieram przyjaciół ostrożniej i musze ich na prawdę poznać by między nami było "to coś ".
   Pozdrawiam, Afaik :)

   Usuń
 4. Nie polecam nikomu fałszywych przyjaciół . A zwłaszcza gdy odwraca się od ciebie i rozpowiedza wszystkie twoje sekrety ....

  OdpowiedzUsuń
 5. Więcej zdjęć z tobą proszę ! :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka