sobota, 24 stycznia 2015

It's nice to help people

Odkąd pamiętam w telewizji, internecie,a nawet w gazetach bardzo dużo mówiło się o pomaganiu innym. Jednak aż do teraz nie zwracałam na to większej uwagi. Byłam sceptycznie nastawiona to tych wszystkich akcji charytatywnych.
Po co pomagać? - zadawałam sobie w głowie pytanie.
Zrozumiałam to dopiero,gdy stałam się wolontariuszem. Zobaczyłam, że tak mały gest potrafi uszczęśliwić drugiego człowieka.
AKCJE CHARYTATYWNE :
 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 Jest to jedna z największych akcji charytatywnych w Europie. Przez 23 lata swojej działalności zebrała około 500 milionów złotych dla dzieci i osób starszych w naszym kraju. Zrobiła dla polskich szpitali tak dużo, a nadal słyszymy negatywne opinie na jej temat.
 Są osoby przeciwne tej akcji, które uważają, że Owsiak bardzo dużą część pieniędzy zabiera dla siebie. To nie prawda. Faktycznie nie wszystkie pieniądze są przeznaczane na szpitale i pomoc, ale cały finał orkiestry też musi zostać opłacony. Każda puszka, każde serduszko kosztuje. Ale pomimo tych wydatków bardzo dużo pieniędzy trafia do najstarszych i najmłodszych. Tak na prawdę gdyby nie Owsiak moglibyśmy tylko pomarzyć o takim wyposażeniu szpitali jakie mamy obecnie.
Nikt w tym kraju nie robi tyle dla dzieci co WOŚP. Dzięki tej fundacji wiele dzieci może normalnie żyć.
 W finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczy wielu wolontariuszy, którzy nie zważając na deszcz, ani chłód zbierają chętnie pieniądze do puszek. Sprawia im to przyjemność i czują się w małym stopniu odpowiedzialni za to jak będzie wyglądał nasz przyszły świat.

W podziękowaniu wolontariuszom za ich dobroć co roku fundacja organizuje Przystanek Woodstock, który od jakiegoś czasu odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Jest to jedna z największych imprez w Europie. Atmosfera tam panująca jest niesamowita. Przez te trzy dni spędzone na ciągłym koncertowaniu nie odczuwa się żadnych granic pomiędzy ludźmi. Wszyscy są równi.Szlachetna Paczka
Czas przed świętami jest oczekiwaniem. Z jednej strony na wspólne święta z rodziną, ale chyba każde dziecko marzy o znalezieniu paczki pod choinką. Ale nie wszystkie rodziny stać na to , by kupić swoim pociechom chociażby mały podarunek.
I właśnie z tego powodu powstała ta akcja. Co roku są zbierane rzeczy, które tak na prawdę dla niektórych nic nie znaczą, a dla wielu mogą być najwspanialszym prezentem w całym ich życiu.
Nie dajemy tym rodzinom pieniędzy na podarunki, bo nie zawsze są one na nie przeznaczane. W większości idą one na kolejną butelkę alkoholu lub paczkę papierosów. A dzieci dalej zostałyby bez niczego.
Cała akcja jest inspiracją do stania się bohaterem dla innych.


Góra grosza
Chyba każdy z nas pamięta jak przynosił w woreczku "żółte" monety i ścigał się z kolegami kto więcej przyniesie. Jest to bezinteresowna pomoc powiązana z zabawą i wspólną rywalizacją. Uczy ona od najmłodszych lat, że trzeba pomagać. Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie !

Przez ostatnie kilka lat pomaganie stało się modne. Celebryci wystawiają na charytatywne aukcje internetowe wieczory spędzone z nimi, rzeczy, z którymi są związani i inne przedmioty. Zyskują tym samym sobie dobrą opinię wśród ludzi i większą popularność. Jest to dla nich korzystne, ale dzięki temu pomagają tym, którzy są w potrzebie.

Nie musisz od razu zakładać fundacji, by pomóc innym. Czasem wystarczy ciepły uśmiech lub zaniesienie zakupów do mieszkania. To niby mały gest, ale rodzi on uśmiech na twarzy drugiej osoby i jest on najcenniejszą rzeczą jaką kiedykolwiek mogłeś dostać.
Można także pomagać, poprzez bycie dla kogoś punktem podparcia. Osobą, która wysłucha, doradzi i zrozumie. W tych czasach jest potrzebna bardzo duża ilość takich osób. Niech ten drugi człowiek wie, że jesteś przy nim.

Nie da się pomóc tym, którzy tego nie chcą. Nawet jeśli masz dobre intencje i chcesz kogoś wspomóc materialnie lub duchowo, to obie strony muszą tego chcieć. To działa w obie strony.DO ZOBACZENIA :*

11 komentarzy :

 1. Super post ;)
  Bardzo ciekawie piszesz i dodajesz znakomite zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mądry post rozdawałam serduszka na WOŚP :)
  Obserwuje super blog :)
  http://dominikax.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Również obserwuję :D

   Usuń
 3. Ja również bardzo lubię pomagać innym, szczególnie jeśli wywołuje to uśmiech na czyjejś twarzy.
  Pozdrawiam :)
  http://nada--blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam twój blog ! Jesteś świetna ♡

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem tu u Ciebie chyba po raz pierwszy i wygląd jak i treści które tu prezentujesz baardzo mnie zainspirowały do ulepszenia mojego bloga :) Kochana będę bardzo wdzięczna za pomoc - kliknięcie w link choies w moim ostatnim poście:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładny blog. Może wspólna obserwacja? Jeśli tak to ty zacznij i napisz mi twój link w kom i że teraz moja kolej ;)
  http://blogmoimzyciem.blogspot.com/
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też uważam, że warto pomagać! Co powiesz na wspólną obserwację?
  Kinga's Blog- zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 8. ja trzymam sie zasady: co dajesz od Ciebie, to do Ciebie wraca!!! :))))
  pomagajmy innym, a nawet nie bedziemy wiedzieć jak ta pomoc do nas wróci ;))  może wspólna obserwacja?
  zacznij i daj znać u mnie, abym mogła się odwdzięczyć :)
  http://bonjourkate.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. To co dajesz to samo dostaniesz . ...

  OdpowiedzUsuń
 10. -Warto pomagać !
  Super post :*

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka