środa, 18 lutego 2015

About Love

W związku z niedawno obchodzonym świętem miłości mam dla was post tematyczny :)

Miłość jest jednym z najważniejszych doświadczeń w życiu każdego człowieka. Towarzyszy mu od początku istnienia. Każdy z nam prędzej czy później jej doświadczy. Mimo, że to proste słowo i na pozór wszyscy je rozumieją, każdy z nas rozumie miłość inaczej.Miłość ma wiele twarzy!
 Wyróżnia się kilak rodzajów miłości:
- "Agape", czyli miłość o charakterze bezinteresownym, opiera się na duchowej więzi
- "Philia", to miłość platoniczna, czyli pozbawiona zbliżeń seksualnych. Jej postawą jej przyjaźń, bezinteresowność i wierność
- "Eros" rodzaj miłości twórczej i kreatywnej, przepełnionej romantyzmem
- "Sexus" miłość zmysłowa, oparta na wzajemnym pożądaniu
- "Narcyzm", czyli miłość do samego siebie

Miłość, a zakochanie
Bardzo często mylimy zauroczenie z miłością. Miłość to proces długotrwały, który kształtuje się powoli, ale uczucia w nim są ogromne. A zakochanie to stan przejściowy, który może przeistoczyć się w miłość, ale nie zawsze.
Czasem jest tak, że zauroczenie przeistacza się w nienawiść. Jest to z reguły przykre uczucie, bo tak w głębi serca dalej zależy nam na drugiej połówce.

W wielu przypadkach, gdy jedno z partnerów jest starsze mówi się o czymś takim jak dowód miłości. Takie rzeczy mają miejsce w rzeczywistym świecie i nie jest to tylko kolejny wymysł autorów książek i przeróżnych poradników. Tak jest. Najczęściej to płeć damska musi dokonać wyboru, cze chce się oddać drugiej połówce, czy może to jeszcze nie ten czas. Najgorsze jest to, że w większości przypadków myślą, że jeżeli tego nie zrobią to stracą swojego partnera na zawsze.
Ale jaka jest prawda?
Gdy partnerzy się kochają to nie potrzebują żadnych dowodów miłości. Wiedzą, że będą ze sobą na zawsze i kiedyś przyjdzie czas na seks.

Możemy też spotkać związek uzurpacyjny, czyli taki w którym jedna z osób ma władzę. Swoim zachowanie wpływa ona na drugą osobę, przez co nie może ona wychodzić, cy robić wielu czynności.
Spotkałam się z sytuacją, że chłopak nie pozwalał swojej dziewczynie na nic. Nie mogła chodzić na siłownię- bo inni będą się patrzeć na jej pośladki, jeździć na obozy- bo będzie tam dużo chłopaków i na pewno go zdradzi, z czasem doszło nawet do tego, że zabronił jej spotykać się z przyjaciółkami, które były dla niej opoką.
MIŁOŚĆ=ZAUFANIE
Czy to dobre? Nie. Jeżeli kocha się drugą osobę to w tym samym momencie rodzi się do niej zaufanie. I ufa się jej, że zrobi wszystko co w jej mocy, by jedno i drugie było szczęśliwe.

Niedozwolona miłość.
Dwie osoby, które pasują do siebie idealnie. Mówią sobie o wszystkim. Wiedzą, czego potrzebuje ta druga w danym momencie. Całość dopełnia nuta romantyzmu, śmiechu i troski.
Wszystko z pozoru wydaje się idealne.
Więc czemu takie nie jest?
Bo te osoby nie mogą się spotykać pomimo że się kochają, bo reszta świata na to nie pozwala. Wszystko jest przeciwko nim i gdyby byli razem to jedno albo drugie miałoby przez to problemy, więc żeby nie ranić tej drugiej osoby żyją osobno i adorując się w ukryciu.


6 komentarzy :

 1. Ja uważam, że miłość jest napiękniejszym uczuciem jakiego człowiek może doznać ;)
  zaobserwowałam i zapraszam
  http://jtere.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny ten post o miłosci , bardzo mądrze napisane :)
  http://xblueberrysfashionx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. nie miałam pojęcia o tych rodzajach miłości :)
  ♡ paaula-fotografia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow fajny post. Można się wiele dowiedzieć na temat miłości :)
  Znałam chyba tylko 2 rodzaje. :)
  + piękne zdjęcia!
  Ogólnie blog mi się spodobał, więc obserwuję i czekam na kolejne posty♥
  Zapraszam do mnie KLIK

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dla mnie jest tylko jedna miłość... ale post ciekawy i dobrze napisany :) Czekam na kolejne bo świetnie piszesz !

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna sesja ! <3

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka