środa, 11 lutego 2015

Szli po trupach, a teraz leżą obok nich

Na każdym kroku spotykamy ludzi, którzy czerpią korzyści z tego, że inni są na dnie. I zamiast podać im pomocną dłoń, idą po nich nie robiąc sobie wyrzutów ich cierpieniem. Można powiedzieć, że nawet czerpią z tego satysfakcję.

Ich całe życie tak wygląda. Gdy już sprowadzą kogoś do końca, szukają innej ofiary. I tak w kółko. Być może nie zdają sobie sprawy, że wszyscy wokół nich są fałszywi i są przy nich tylko dlatego, by to ich nie spotkał taki los.
Ofiarami są często osoby, które bezgranicznie im ufały. A teraz ich sekrety zostały wykorzystane przeciwko nim.
Ale co będzie dalej ? Co się stanie gdy to oni będą na dnie ?

Będą zachowywać się tak samo jak ci, który prosili ich o pomoc. I jak zwykle znajdzie się ktoś, kto tak samo jak oni, zamknie im przed nosem ostatnią drogę ucieczki, Wtedy zaczną żałować tego co zrobili. Zaczną przepraszać i błagać o litość. Ale to nic nie zmieni, bo rany się zagoją, ale blizny pozostaną. Już nie odbudują więzi z osobami, które skrzywdzili. Będą sami. Nie będą mieli nikogo.

A teraz najważniejsze pytanie. Dlaczego to robią?
Są to z reguły indywidualne przyczyny. Te osoby mają problemy i nie mają siły z nim walczyć, więc obciążają innego osoby, by były takie jak one. Żeby one też szły w kierunku dna tak samo jak oni.


Tylko zasadniczą różnicą jest to, że tych osób już nic nie uratuje, ich ofiary poza nimi mają jeszcze inne osoby, które je kochają i zawsze im pomogą !

Niekiedy potrafimy tak upokorzyć człowieka swoją własną głupotą, że nawet nie zdajemy sobie sprawy do czego to może doprowadzić. Przez nasze głupie "żarty" możemy nieświadomie doprowadzić kogoś do dna.
Później tego żałujemy i próbujemy wszystko naprawić lub żyjemy z poczuciem winy.

Łatwo jest coś złamać, ale ciężej jest to naprawić

Weźmy do ręki szklankę. Załóżmy, że ta szklanka jest drugim człowiekiem, dla którego mamy jakieś znaczenie. Teraz opuśćmy szklankę na ziemię. To tak samo jakbyśmy zranili tą drugą osobę. Co się stało? Szklanka rozpadła się na kawałeczki. Gdy zdaliśmy sobie sprawę, że się rozbiła przepraszamy ją i mówimy, że nam przykro. Czy ona się skleja w całość? Nie. Tak samo jest z człowiekiem. Musimy po kolei sklejać każdy fragment. Naszym klejem są dobre uczynki i zaufanie. Ale to trwa. Bardzo długo. I nie mamy pewności, że odbudujemy wszystko. Bo kto wie, czy któraś część się nie zgubiła?

A jak się czuje zraniona osoba?
Czasem ma już dość wybaczania i chce zostawić wszystko za sobą i nie ciągnąć się z workiem doświadczeń przez całe życie. Ale przypominając sobie te dobre chwile wraca i zapomina o tych złych, Jest to dobre, ale z drugiej strony może się przejechać na ludziach, którzy będą ją ranić. 

Ludzie przychodzą i odchodzą. Tak było, jest i będzie. Teraz najważniejszym wyborem jest to kto ma zostać i trzymać go przy sobie, a komu pozwolić odejść. 


 Ci którzy są nas warci i się o nas troszczą, nigdy nie odejdą i będą zawsze, tylko czasem mogą się pogubić w swoim życiu, ale zawsze są przy nas. Nie ważne czy duchem czy ciałem.

11 komentarzy :

 1. Świetny post . Ja na szczęście mam przy sobie osoby które wyciągnęły mnie z tego dna . Współczuję wszystkim którzy są w tych trudnych chwilach pozostawieni sami sobie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Za każdym, gdy czytam twoje posty mam wrażenie, że mówisz o mnie. To co piszesz jest tak prawdziwe aż po przeczytaniu takiego posta zawsze się wzruszam. Nie tylko uświadamiasz mi jaka jest rzeczywistość ale także pokazujesz nam jak sobie z nią radzisz i za to Cię kocham ♡
  Nie jesteś taka jak ci inni zaufani w sobie blogerzy, który piszą posta raz na miesiąc o tym jacy to oni są zmęczeni i na nic nie mają czasu. Ty dla nas zawsze masz czas.. i za to Cię kochamy 💝
  P.S. Fajnie że w końcu dodajesz swoje zdjęcia ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Proponowałaś wspólną obserwacje :)
  Ja już, czekam na Ciebie. Pozdrawiam http://wobiektywiezycia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Obserwuje :))

  http://nataliazarzycka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. aż szkoda słów na takie osoby.. :)
  ♡ paaula-fotografia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post i cudny mix zdjęć;)
  ja juz obserwuję i czekam na rewanż ;*
  http://xblueberrysfashionx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. To okropne, że coraz więcej ludzi ciągnie innych na dno. Świetny post i zdjęcia:)
  http://xsomething-positivex.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Super post i świetny blog!
  Obserwujemy?
  Zaobserwuj pierwsza i daj mi znać, na pewno się odwdzięczę! : )
  marlenasfashionworld.blogspot.com : )

  OdpowiedzUsuń
 9. Ktoś kto jest teraz dla ciebie najważniejszy, jutro będzie nikim. Masz dobrze napisane i dociekliwe posty. Widać, że interesujesz się tym co piszesz. :3

  OdpowiedzUsuń
 10. Kurde ale świetne ! Zazdroszczę talentu do pisania :*

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka