sobota, 14 marca 2015

All is for people !

Człowiek jest istotą, która uczy się pewnych rzeczy poprzez doświadczenie ich na własnej skórze. Zakazy czy nakazy innych nie staną mu na drodze, gdy chce coś sprawdzić.

Doświadczenia są najcenniejszą rzeczą jaką kiedykolwiek ktoś posiadał. Dlaczego? Bo nikt nie może nam ich zabrać, ani sprawić, byśmy o nich zapomnieli.


Świat został tak skonstruowany przez kogoś mądrego, że wszystko co w nim jest, jest z jakiegoś powodu. Jedne czynniki wpływają są pozytywnie, a inne negatywnie. Ale to nie zmienia faktu, że wszystko tworzy jedną wielką całość.

Ja wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi, ale do wszystkiego trzeba podchodzić z umiarem!

Pośród ludzi żyjących w XXI wieku popularne stało się palenie papierosów.
Palenie w gruncie rzeczy jest bardzo proste. Wkłada się cienką rurkę papieru wypełnioną tytoniem do ust i wdycha się dym.
Teraz wydaje się to obrzydliwe, ale niektórych to kręci. 

Dlaczego?  

Przecież przez tą głupia czynność , przez tego jednego głupiego papierosa skręcamy swoje życie o 11 minut ! Palenie jest też przyczyną wielu nowotworów .
Więc dlaczego tak wiele ludzi sięga po papierosa?
Dla jednych jest to forma odstresowania i dzięki tej czynności się uspokajają. Inni robią to bo uzależnień się od samej czynności palenia. A jeszcze inni robią to po prostu żeby "być fajnym".
Ta ostatnia grupa jest popularna wśród młodzieży. 
"Jestem na imprezie. Wszyscy palą. Ja nie chce, ale jak nie zapale to wyjdę na idiotę "
Czy takie zachowania są dobre ? Nie bo podlegały presji społeczeństwa.  W takich sytuacjach trzeba powiedzieć nie !
Tak jak już wspominałam. Można spróbować , ale niech na spróbowaniu się skończy !

Wszystko jest dla ludzi, aczkolwiek są granice. Nieprzemyślane czyny odbijają się później w naszej psychice. Najpierw pomyślmy zanim coś zrobimy, czy powiemy, bo nie możemy cofnąć czasu i naprawić zła wyrządzonego przez nas. Musimy żyć z naszymi błędami, a świadomość naszych czynów jest najgorszą rzeczą.


Skoro wszystko jest dla ludzi, tylko z umiarem, to dlaczego większość z nas mówi głośne: Nie!- narkotykom? Ponieważ próbując narkotyku, jak sama nazwa mówi, uzależnia się, czyli bez umiaru się go potem "próbuje". Chyba, że znajdzie się tak silna osoba, która będzie umiała się od tego odciąć, ale na pewno na świecie nie ma wielu takich osób. 

Kontakty międzyludzkie są ważne i chyba każdy z nam ma w swoim otoczeniu zaufane osoby. Każdy lubi poznawać nowych ludzi, zawierać znajomości. Ale tu też trzeba znać to czym jest umiar. Osoby, które mają dużo "znajomych" gdy przyjdzie co do czego zostają sami. Dlaczego? Bo spędzają czasu z jedną, czy nawet kilkoma osobami i nie zacieśniają z nią więzi, tylko rozbijają to na kilkanaście, a czasem nawet więcej osób.

Rodzice często, żeby zająć czymś swoje dzieci włączają im telewizję. Ich pociechy potrafią spędzić całe godziny na oglądaniu kolorowych, poruszających się obrazków w prostokącie. To nie jest dobre ani dla ich zdrowia, ani dla rozwoju. Ich kręgosłup będzie bardziej osłabiony i mogą się pojawić różnego rodzaju wady postawy, wzrok będzie słabszy, a co najgorsze dzieci nie będą umiały się bawić. A to wszystko dlatego, żę rodzice chcą mieć chwilę dla siebie. W niektórych przypadkach lepiej jest nie mieć zbyt dużej ilości wolnego czasu, a pobawić się z dzieckiem, poczytać mu książkę, wyjść na spacer. Jest przecież tyle możliwości, więc dlaczego wybierać tą najmniej korzystną dla dziecka ?


W zabieganym świecie ciężko znaleźć czas, by codziennie gotować domowe obiady, więc coraz więcej - najczęściej młodych - ludzi żywi się fast foodami. Smak tego jedzenia jest dobry, ale czy skład jest taki sam? Nie. Biorąc za przykład nuggetsy z McDonalda... W nich nie ma praktycznie mięsa, tylko odpadki nafaszerowane chemią i różnego rodzaju aromatami, które dają zniewalający efekt. Raz na jakiś czas można iść i zjeść coś 'na szybko', ale nie pozwólmy, by to stało się naszym nałogiem, bo za kilka, a może kilkanaście lat nie będziemy w stanie wstać z łóżka, bo będziemy spadać z niego z obu stron.


Do wszystkiego trzeba mieć umiar. Nawet do umiaru, więc wybierajmy rozsądnie, bo od naszych wyborów zależy nasza przyszłość!

6 komentarzy :

 1. Takie prawdziwe....
  Trzeba też pamiętać o dystansie do siebie ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post !
  +ładna ta twoja koleżanka ze zdjęć

  OdpowiedzUsuń
 3. lovely blog dear
  i am following you, please follow back
  thank you. http://melodyjacob1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Beautiful look dear,follow me and i follow you back!!!kiss

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudnie piszesz i widać, że robisz to z sercem : )

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka