wtorek, 24 marca 2015

False world


Wiecie co jest najgorsze w naszym świecie? 
Oczywiście: kłamstwa, samouwielbienie, zachłanność, narcyzm, pycha...


                                       

Ale zauważyliście, że te wszystkie rzeczy sprowadzają się w jedno? W fałszywość.

Najgorsze uczucie na świecie? 

To chyba to, gdzie osoba, która była twoim przyjacielem, któremu mogłeś mówić wszystko, dzielić się przemyśleniami, przeżyciami.. okazuje się być właśnie taka sama jak twoi najgorsi wrogowie. Nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo idealizujemy nasz świat, co nie wychodzi nam na dobre. Jedni mogą powiedzieć, że jest to pesymistyczne podejście do świata, ale ja uważam, że bycie realistą sprawia, iż uczymy się jak zachować się w przyszłości, żeby nie cierpieć znowu przez to samo. By z każdej sytuacji, nawet tej najmniejszej wyciągnął wnioski i starać się nie popełnić tych samych błędów. Najgorsze jest właśnie to, że nie uczymy się na błędach.

Ludzie udają kogoś kim nie są i tak na prawdę nigdy nie byli. Podszywają się pod inne osoby. A dlaczego? Bo ich życie nie jest dość ciekawe i chcąc być lepszymi udają kogoś innego. Jest cienka linia pomiędzy fałszywością a szczerością i czasem nie potrafimy odróżnić, jaka jest dana osoba. Dlatego zanim komuś zaufacie postarajcie się go poznać, bo potem nic dobrego z tego nie wyjdzie....


Fałszywość to coś z czego ludzkość nigdy się nie wyleczy !
Każdy z nas pewnie nie raz już poznał ludzi, których po głębszym poznaniu okazali się fałszywi. Wszyscy żyjemy wokół takich osób, ale czy to znaczy, że każdy taki jest ?
Wszyscy mamy w sobie coś z fałszywości, ale to tylko od nas zależy, czy będziemy jak inni, żeby nikt nas nie zranił lub będziemy sobą i pomimo tego, że wszyscy wokół nas są jacy są i ranią nas to my pozostaniemy fair wobec samego siebie.

       Przysięgam wam.. pomimo najgorszych chwil, pomimo tylu ran w naszych sercach to nie poddawajcie się ! Spotkacie osoby które będą takie jak wy. Będą dla was całym światem. A wtedy będziecie mogli nazwać waszą relacje: prawdziwą przyjaźnią. Razem zmienimy ten fałszywy świat na lepszy!


Co zrobić, gdy już nie możemy wytrzymać w naszym fałszywym świecie?

Mnie pomogło odcięcie się od niego. Wyłącz internet, telefon. Wyjdź na dwór. Przeczytaj książkę. Posłuchaj muzyki. Postaraj się odnowić relacje z rodziną, które zaniedbałeś, bo zbyt wiele czasu poświęcałeś tym, na których nie było warto tracić swojego czasu. Uwierzcie mi... to naprawdę działa.

7 komentarzy :

 1. Mój ulubiony post! Jest taki głęboki i szczery. Naprawdę świetny!
  +ładne koleżanki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ahh teraz pełno jest fałszywych ludzi :')
  Obserwujemy? Zacznij i napisz u mnie na blogu a także to zrobie ;3
  Poklikałabyś w baner Sheinside w prawej kolumnie ? Z góry dziękuję <3
  stay-possitive.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo jest prawdy w tym co napisałaś, i pewnie nigdy nie zmieni się to, że fałszywi ludzie będą wśród nas. Pozdrawiam Serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. True ! I think you are amazing and so pretty :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie kochana ! / D.I.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka