wtorek, 14 kwietnia 2015

One smile changes everything !

Uśmiech to coś co każdy z nas ma, ale nie każdy go wykorzystuje. Dlaczego ? Przecież to piękne widzieć jak inni cieszą się ze swojego życia i jak szczęśliwi są.

"Niech się uśmiechają i będą szczęśliwi gdzie indziej!" Ludzie aspołeczni nie lubią, gdy osoby w ich towarzystwie ujawniają jak bardzo są szczęśliwi. Jest to dla nich pewnego rodzaju cios, bo wiedzą, że oni nie będą tacy. W gruncie rzeczy nie mają racji, ale nasze przekonania i postrzeganie świata zmienia się w przyzwyczajenia. Więc gdy mówimy, że nie damy rady tego zrobić po prostu się poddajemy.
Te osoby traktują każdy uśmiech jak fałszywy i ironiczny. Tak jakby się wyśmiewano z nich.

Jak rozpoznać szczery uśmiech? To proste. Wystarczy spojrzeć na oczy, bo to one są obrazem naszej duszy. Gdy oczy się śmieją to oznacza że uśmiech jest szczery. Czasem ciężko go dostrzec, ale trzeba mieć nadzieję.

,,Uśmiech to połowa pocałunku ,wiec poproszę o tysiąc uśmiechów"Dobrze jest mieć przy sobie osobę która cały czas się uśmiecha, Wprowadza ona do naszego życia coś nowego i bardzo dużo szczęścia. Z taką osobą przy sobie trudno się smucić i nudzić. To coś o czym nawet nie jest się w stanie pomyśleć. Widząc osobę szczęśliwą sami robimy się szczęśliwi, bo cieszymy się z ich szczęścia. To trochę skomplikowane, ale jednak proste.

Skoro jest deszcz, to musi być słońce. Jeśli jest noc, to musi być dzień. Więc tak samo jest z łzą i uśmiechem. Są złe dni, ale nie ma czegoś takiego jak złe życie. Dzisiaj możemy płakać i nie widzieć sensu w życiu. Tak na prawdę boimy się życia i boimy się iść po to czego pragniemy. Mamy dość zachowania ludzi uwięzionych w samotności. Ale urodziliśmy się po to by walczyć i po to by żyć i dlatego kolejnego dnia się uśmiechamy. Nie potrzebujemy do tego wiele. Wystarczy po prostu być sobą i zwracać uwagę na małe rzeczy.

Najpiękniejszy uśmiech ma ten, który wiele wycierpiał. Dlaczego? Bo wie jaka jest jego wartość. Wie czym jest szczęście i chce mieć je przy sobie jak najdłużej więc korzysta z każdej chwili z nim. Jest cienka linia pomiędzy szczęściem, a smutkiem i te osoby o tym wiedzą. Nie mają skrzydeł by latać, a mimo tego to ich cel. Dążą do pełni szczęścia mimo wielu przeciwności. Dążą do togo bo wiedzą, że mają o co walczyć.

Uśmiech bogaci obdarzonego, nie zubożając dającego. Bo co może stracić uśmiechająca się osoba? No dobra może trochę kalorii, no ale to chyba nie jest problem. Osoba do której się uśmiechamy może z tego na prawdę skorzystać. Być może jej całe życie się zmieni. Uśmiechając się dajemy siłę innym. Gdy już nie mają siły by iść dalej, nasz uśmiech jest jak pewnego rodzaju bateria, a oni wstają i ruszają dalej.

Uśmiech nie zawsze oznacza, że ktoś jest szczęśliwy, czasem oznacza, że ktoś jest po prostu silny! Jedno i drugie jest dobre, tylko trzeba pamiętać, że silne osoby w końcu wymiękną i będą potrzebować kogoś, kto przy nich będzie. Więc rozglądajmy się wokół siebie !

Uśmiech i radość to nie tylko najlepsze lekarstwo, ale również najlepsze przebranie. To właśnie pod uśmiechem możemy skryć wszystkie nasze smutki. To dzięki niemu nie musimy się użerać z ciągłymi pytaniami co się stało, albo czy wszystko dobrze. Bo przecież nie podejdzie się do uśmiechającej osoby i nie zapyta czy jest smutna. Uśmiechanie zawsze jest łatwiejsze niż ciągłe odpowiadanie na pytanie jak się czujesz.Śmiech to zdrowie. I jest w tym o wiele więcej prawdy niż kiedykolwiek przypuszczałam. Gdy ktoś jest na prawdę chory i jedną nogą jest już po drugiej stronie, uśmiech bliskich osób jest jedną z rzeczy które dodadzą mu siły by walczyć. Dadzą mu nadzieję. Bo jak ma walczyć gdy wszyscy wokół niego płaczą i wiedzą że umrze? To się mija z celem.

To niesamowite ile może zdziałać ten mały gest, a mimo to ludzie tak rzadko go używają.

10 komentarzy :

 1. Świetny wpis ! :)
  Super zdjęcia :)
  Obserwuję :*
  Liczę na to samo :3
  http://historyjki-amnezyjki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mądre słowa, lepiej bym tego nie wyraziła :)
  Piękne zdjęcia :)
  http://sloiczeknutelli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja akurat bardzo często ostatnio się uśmiecham ;D

  Zapraszam
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post ! Z niecierpliwością czekam na kolejny ! ;&

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna notka, miło się czyta. Sama staram się uśmiechać. :)
  http://karczix.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. super:)

  jeżeli masz ochotę na wspólną obserwację to zacznij i daj znać :)
  www.similarose.blogspot.com/klik

  OdpowiedzUsuń
 7. usmiech jest wazny :)

  obserwujemy?
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. W tych słowach jest pełno prawdy
  Uśmiech jest bardzo ważny
  Powinien sprawiać abyś i my byli szczęśliwi :-)
  Pozdrawiam!
  http://julialukaszek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudowne zdjęcia! ♥ Blog jest świetny i na pewno zajrzę tu jeszcze nie jeden raz! :)

  Klikniesz w linki z najnowszego postu? - z góry dziękuję ♥
  OLIWIA-BLOGG.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne słowa. :)

  Zapraszam na konkurs!
  Pozdrawiam
  http://kolorowaosobowosc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka